نظام مشارکت؛ مسیر تحول بهره‌ وری در سازمان

معاون وزیر نفت در امور گاز در نشست با مدیر و رؤسای واحد مدیریت ساختار شرکت ملی گاز ایران:

نظام مشارکت؛ مسیر تحول بهره‌ وری در سازمان

اعتقاد و باور ما به نظام مشارکت و بهره‌وری و عمل به آن، می‌تواند دنیای ما را متحول سازد. دنیا نیز با این اقدامات متحول شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشست با مدیر و رؤسای واحد مدیریت ساختار، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: هر شرکت یا مجموعه‌ای برای انجام کار خود، نیاز به استراتژی دارد و برای آن برنامه‌‌ریزی می‌کند و واحد مهندسی ساختار نیز از این قاعده مستثنی نیست، ضمن این که این مهم، یعنی برنامه‌ریزی چون برای ارتقای بهره‌وری در ستاد و شرکت‌های تابعه است، بیشتر نمود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: در واقع، مهندسی ساختار باید در استراتژی خود، ابتدا از طریق کاربینی، سنجش زمان و مدت انجام کار و بازدید، نسبت به طراحی ساختار مناسب سازمانی برای رسیدن به آن هدف اقدام کرده و سپس بر اساس نظام طبقه‌بندی مشاغل، پايه هاي سازماني تعيين و در سیستم تغذیه شود.

چگنی با بیان این که در حال حاضر، بر اساس دستور وزیر نفت و کارشناسی‌های انجام‌شده، سمت‌های حذف شده سازمانی، در شرف احیاست، گفت: این موضوع به شما کمک می‌کند تا با توان مدیریتی و تجربه نیروهای در حال کار و انگیزه بیشتر سازمانی، رشد و بهره‌وری در مجموعه را افزایش دهید.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان، عقل و اندیشه را نیاز اصلی برای عبور از شرایط کنونی عنوان و تصریح کرد: بدون شک شناخت کاستی‌ها، موانع و مشکلات موجود در این صنعت و آگاهی از تجربیات موفق جهانی، برنامه‌ریزی هوشمندانه و اقدامات مؤثر در این زمینه و ارایه طریق درمان‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، ازجمله ضروریاتی است که باید با همفکری و کارشناسی مستمر و با سرعت و قاطعیت و متعهدانه و به دور از حواشی، به آن پرداخت تا آینده‌ای روشن‌تر را برای نسل بعدی رقم زد.