تلاش در زمینه عرضه پایدار گاز و خودداری مشترکین از مصرف بی‌ رویه آن

معاون وزیر نفت در امور گاز در دیدار با مدیریت گازرسانی و ۳۱ شرکت گاز استانی تأکید کرد:

تلاش در زمینه عرضه پایدار گاز و خودداری مشترکین از مصرف بی‌ رویه آن

تأکید من بر تلاش در زمینه عرضه پایدار گاز و خودداری مشترکین از مصرف بی‌رویه آن است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجید چگنی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نشستی با مدیریت گازرسانی و ۳۱ شرکت گاز استانی برای آمادگی ورود به فصل سرما که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: شرکت‌های گاز استانی که در خط مقدم توزیع گاز قرار دارند، باید بیشتر نسبت به این مساله آگاه باشند که تنها مدیریت مصرف می‌تواند ما را به عبوری بدون دغدغه و آرام از زمستان، رهنمون سازد.

وی خطاب به مدیران عامل شرکت‌های گاز استانی، ادامه داد: پروژه‌های گازرسانی در دست اجرا نیز باید در زمان مقرر به اتمام برسد که با این اقدامات هم تا حد امکان از مصرف بیشتر سوخت مایع جلوگیری کنیم و هم مردم بیشتری از خدمات ارزشمند گاز بهره‌مند شوند.

چگنی با بیان این که مطالبات از صنایع باید در رأس کارهای شما قرار گیرد، تصریح کرد: از آن جا که بخشی از این مطالبات در توسعه گازرسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید این نقدینگی تأمین شود تا بتوانیم تعهدات خود را در به ثمر رساندن پروژه‌ها محقق سازیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه، افزود: این در حالی است که ما برای به انجام رساندن تعهدات بین‌المللی خود نیز، نیاز به این نقدینگی داریم، بنابراین مدیریت مصرف گاز باید به گونه‌ای باشد که آن بخش از درآمد بودجه نیز که از صادرات گاز عاید می‌شود، در عمل تحقق یابد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در پایان، ضمن تشکر از تمامی کارکنان شرکت‌های گاز استانی که تلاش می‌کنند تا امنیت و پایداری انتقال گاز تدوام داشته و حفظ شود، گفت: باید برنامه‌ریزی‌ها برای فصول سرد سال که از چند وقت دیگر آغاز می‌شود، به گونه‌ای باشد که هم‌زمان با تداوم گازرسانی به مشترکین عزیز، اهتمام برای مصرف بهینه گاز وجود داشته باشد تا دورترین روستاها در اقصی نقاط کشور هم از این نعمت الهی برخوردار شوند.